19.01 ПОДАТОК НА ПРИБУТОК І ПДВ В ДІЯЛЬНОСТІ КУА І ІСІ. ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ ЗА 2020 РІК. ВПЛИВ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН (ЗАКОН № 466-ІХ, ЗАКОН № 768-IX, ЗАКОН № 1117-ІХ) НА ОПОДАТКУВАННЯ
ON-LINE СЕМІНАР З ТРАНСЛЯЦІЄЮ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ:
Програма семінару:
- Закони № 466-IX: загальний огляд змін та хронологія набуття чинності окремих норм. Взаємовідносини ПКУ та змін, внесених Законами № 466-ІХ, 768-IX і Закону № 1117-ІХ з конвенціями про уникнення подвійного оподаткування.
- Принципи оподаткування у корпоративних взаємовідносинах. Економічне і юридичне оподаткування при володінні корпоративними правами. Оподаткування дивідендів та доходів від участі в капіталі. Загальний підхід до оподаткування доходів ІСІ та інвесторів ІСІ. Податковий статус інститутів спільного інвестування. Конструктивні дивіденди.
- Фінансова і податкова звітність. Обов’язковий аудит і його вплив на оподаткування. Зміни в МСФЗ і облікових політиках та їх вплив на оподаткування. Зміна порогових значень для річного податкового періоду (до 40 млн. грн.) та їх вплив на подання звітності за 2020 і 2021 рік.
- Справедлива вартість та її вплив на оподаткування. Вплив переоцінок на капітал, фінансовий результат та оподатковуваний прибуток. Особливості використання МСФЗ 13 «Справедлива вартість» для оцінки різних категорій активів: основних засобів, цінних паперів, інвестиційної нерухомості. Переоцінка за справедливою вартістю та знецінення.
- Облік цінних паперів: відмінності в обліку цінних паперів, призначених до продажу чи до погашення, а також цінних паперів і корпоративних прав, що обліковуються за методом участі в капіталі. Використання суджень для обрання бізнес-моделі, за якою утримуються цінні папери. Оподаткування інвестиційного прибутку. Гудвіл і негативний гудвіл
- Бухгалтерський та податковий облік інвестиційної нерухомості. Обрання оптимальної моделі обліку та її вплив на оподаткування. Зміна моделі обліку інвестиційної нерухомості. Продаж активів vs продаж корпоративних прав. Непрямий продаж нерухомості: зміни в законодавстві та в конвенціях про уникнення подвійного оподаткування
- Облік резервів та їх вплив на податковий облік. Особливості формування резервів фінансових установ. Активи, по яким формується резерв на знецінення. Відмінність у правилах визначення сумнівної та безнадійної заборгованості для цілей податкового обліку.
- Фінансовий та податковий облік процентів. Застосування правила «тонкої капіталізації». Рекомендації з уникнення «тонкої капіталізації». Визнання фінансових інструментів за справедливою вартістю. Вплив дисконтування на об’єкт оподаткування. Оподаткування поворотної фінансової допомоги.
- Бенефіціарний власник компанії і бенефіціарний власник доходу. Ділова мета і зловживання конвенціями. Ділова мета і трансфертне ціноутворення. Бенефіціарний власник vs Зловживання конвенціями. Аналіз практики податкового контролю
10.Контрольовані іноземні компанії в Україні: очікування. КІК і ІСІ в межах однієї корпоративної структури. Контрольовані іноземні компанії vs квазірезиденція vs постійне представництво.
11.Трансфертне ціноутворення в діяльності ІСІ.
12.ПДВ в діяльності ІСІ: визначення бази оподаткування в окремих випадках. Практика електронного адміністрування ПДВ.
13.Особливості функціонування ІСІ, що використовується для структурування власності або внутришньогрупових фінансових операцій
ОЛЕКСІЙ ШМАТКО – президент «Аксіома Консалтинг Груп», к.е.н., магістр права (Міжнародне податкове право, Лейденський університет, Нідерланди), сертифікований аудитор, сертифікований податковий консультант, має значний досвід роботи в підрозділах Державної фіскальної служби України.
ON-LINE СЕМІНАР НЕ ПЕРЕДБАЧАЄ ПРИСУТНОСТІ УЧАСНИКІВ В ЛЕКЦІЙНОМУ ЗАЛІ І ВІДБУВАЄТЬСЯ В ПРЯМОМУ ЕФІРІ, ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ТЕХНІЧНЕ МОДЕРАТОРСТВО, ЩО ГАРАНТУЄ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ КОЖНОГО.
НАВЧАННЯ ТРИВАТИМЕ В ПРЯМОМУ ЕФІРІ ЧЕРЕЗ ZOOM