16.11 НОТАРІАТ І МЕДІАЦІЯ: НОВІ ВИКЛИКИ ЧИ МОЖЛИВОСТІ

16.11 НОТАРІАТ І МЕДІАЦІЯ: НОВІ ВИКЛИКИ ЧИ МОЖЛИВОСТІ?

 Програма семінару:

Метою семінара є обговорення перспектив впровадження та застосування медіації (професійного посередництва у вирішенні конфліктів) в Україні, обговорення окремих аспектів застосування медіації нотаріусами.

Медіація – це структуровані переговори, в яких сторони намагаються самостійно, на добровільних засадах, досягти згоди за допомогою третьої незалежної сторони – медіатора.

В медіації використовуються інноваційні технології переговорів, які націлені на прийняття креативних рішень сторонами, і не концентруються тільки на їх правових та інших позиціях, максимально задовольняючи реальні інтереси та потреби всіх сторін.

Ефективність медіації визнана європейським співтовариством – спеціальні документи Комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи та Директива ЄС рекомендують впровадження медіації як основного методу альтернативного врегулювання спорів на досудовому етапі під час судового розгляду або на етапі виконання рішення чи вироку.

В усьому світі медіація є однією з найпопулярніших форм врегулювання конфліктів. Медіація отримала значний розвиток у країнах Європи, Австралії, США та, наразі, активно розвивається на території країн пострадянського простору. Зокрема, відповідні закони про альтернативні процедури вирішення спорів за участі посередника (процедуру медіації) були прийняті в Республіці Казахстан, Республіці Білорусь, в Молдові тощо.

Медіація застосовується у багатьох сферах суспільних відносин, стосується широкого кола питань, однак, найбільш поширеним є проведення медіації у врегулюванні цивільних, господарських, трудових та сімейних спорів.

В умовах недостатнього фінансування та надмірної завантаженості справами судової системи, а також з урахуванням збільшення розміру судового збору, запровадження на законодавчому рівні процедур медіації сприятиме вдосконаленню механізмів захисту прав людини і громадянина.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1406-р, яким затверджується «ПЛАН ДІЙ щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання, відображених Групою Світового банку у методології рейтингу “Ведення бізнесу” на 2016 рік» (всесвітній рейтинг «Doing business»), Міністерство юстиції визначено відповідальним за розробку закону про медіацію.

У вересні 2019 року Україна стала однією з 46 країн — підписантів Конвенції ООН про міжнародні угоди про врегулювання спорів за результатами медіації — Сінгапурської Конвенції щодо медіації. Його реалізація сприятиме посиленню ролі медіації, як альтернативи арбітражу для вирішення міжнародних комерційних спорів, та загалом матиме позитивний вплив на розвиток міжнародної торгівлі.

ПРОГРАМА ЗАХОДУ

 

 

09:00-11:00

Медіація як альтернативний спосіб вирішення спорів: зарубіжний досвід та вітчизняні реалії

11:00-11:15

Кава-брейк

11:15-12:30

Процедура медіації, її принципи та  структура.

12:30-13:30

Обід

13:30-15:00

Інструменти медіації та техніки медіатора.

15:00-15:15

Кава-брейк

15:15-17:00

Симуляційні вправи.

17.30 –18.00

Фідбеки тренера. Завершальне слово.

 

Спікер:

АЛІНА СЕРГЄЄВА– медіатор, адвокат, автор лекцій і тренінгів, співавтор та викладач сертифікатної програми “Теорія та практика медіації”, член робочої групи у Комітеті з питань правової політики та правосуддя ВРУ щодо опрацювання проекту Закону України «Про медіацію» № 3665.

Учасникам семінару видається сертифікат

Вартість семінару:  2587 грн.

16 листопада, початок о 10.00

Семінар відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Мечникова, 16 А (ст.м. «Кловська»)

Попередня  реєстрація  обов’язкова
 за тел:  (044) 222-72-37
              (099) 130-09-20