2.02 СУДОВА ПРАКТИКА РОЗГЛЯДУ СПРАВ, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ ВЧИНЕННЯМ ДІЙ НОТАРІУСА ЯК РЕЄСТРАТОРА АЛГОРИТМ ДІЙ НОТАРІУСА В ПРОЦЕСІ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ

2.02  СУДОВА ПРАКТИКА РОЗГЛЯДУ СПРАВ,  ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ ВЧИНЕННЯМ ДІЙ НОТАРІУСА ЯК РЕЄСТРАТОРА АЛГОРИТМ ДІЙ НОТАРІУСА В ПРОЦЕСІ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ

 Програма семінару:

  1. Законодавство, що регулює повноваження нотаріусів у сфері державної реєстрації. (Нормативно-правові акти, роз’яснення, листи МЮ України).
  2. Оскарження рішень, дій або бездіяльності державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав до суду, а також до Міністерства юстиції України, його територіальних органів. Розгляд скарги, позовної заяви, алгоритм дій нотаріуса. Огляд судової практики у цій категорії спорів.
  3. Проблемні питання обмеження доступу нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Оскарження дій МЮ України до суду. Особливості розгляду справ цієї категорії в адміністративному суді.
  4. Алгоритм дій нотаріуса в процесі звернення до суду. Огляд судової практики у справах за позовами нотаріусів.

 

ГОЛОВЧУК С.В.– суддя Вищого адміністративного суду України;

 

  1. Категорії справ, де найчастіше оскаржуються дії нотаріусів, та нотаріус може бути залучений до участі в справі:

— спадкові ( у тому числі визнання недійсними заповітів та свідоцтв проправо на спадщину);

— визнання праввочинів недійсними (у тому числі, договорів, довіреностей);

— оскарження відмови у вчиненні нотаріальної дії та зобовязання вчинити дію.

  1. Новели цивільного процесуального законодавства, які необхідно знати, якщо оспорюються дії нотаріусів. Процесуальні особливості участі нотаріуса в процесі (відповідач, третя особа), надання нотаріусом оригіналів документів (договорі, спадкових справ, довіреностей, реєстрів) на вимогу суду.
  2. Застосування сімейного законодавства при вчиненні нотаріальних дій. Останні зміни в законодавстві щодо порядку виїзду неповнолітніх дітей за кордон, що потребують нотаріального оформлення.

 

ЮРОВСЬКА Г.В. – кандидат юридичних наук, керівник підрозділу Національної школи суддів, суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ у відставці.

Учасникам семінару видається сертифікат

 

Вартість семінару:  2398 грн.

2 лютого, початок о 10.00

Семінар відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Мечникова, 16 А (ст.м. «Кловська»)

Попередня  реєстрація  обов’язкова
 за тел:  (044) 222-72-37
              (099) 130-09-20