28.05 ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ОБЄКТИ НЕРУХОМОГО МАЙНА І ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ПОДІЛ ТА ВИДІЛ ОБЄДНАННЯ НЕРУХОМОГО МАЙНА РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ВИДІЛ ЮРОСІБ

28.05 ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ОБ’ЄКТИ НЕРУХОМОГО МАЙНА І ЮРИДИЧНИХ ОСІБ. ПОДІЛ ТА ВИДІЛ, ОБ’ЄДНАННЯ НЕРУХОМОГО МАЙНА. РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ВИДІЛ ЮРОСІБ..

 Програма семінару:

І.  Державна реєстрація юридичних осіб.

 1. Реорганізація як тип припинення юридичної особи.
 2. Типи реорганізації юридичних осіб: злиття, приєднання, поділ, перетворення та їх правова природа.
 3. Особливості реорганізації акціонерних товариств. Алгоритм проведення реєстраційних дій.
 4. Законодавчо встановлені обмеження щодо перетворення юридичних осіб.
 5. Технічні особливості проведення реєстраційних дій щодо реорганізації юридичних осіб:

— комплектність та вимоги до документів, що подаються державному реєстратору;

— підстави для зупинення розгляду документів;

— підстави для відмови в державній реєстрації;

— процедура отримання інформації від НКЦПФР;

— вимоги до передавальних актів та розподільчих балансів.

 1. Виділ юридичних осіб:

— чому виділ не є реорганізацією;

— порядок та необхідність утворення комісії з виділу;

— вимоги до документів, що подаються державному реєстратору;

— підстави для зупинення розгляду документів;

— підстави для відмови в державній реєстрації;

— чи є обов’язковим зменшення розміру статутного капіталу юридичної особи-попередника;

— механізм застосування положень Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» в процедурі виділу.

 1. Аналіз типових помилок державних реєстраторів при проведенні реєстраційних дій.

 

ЖЕЛІНСЬКИЙ В.  державний реєстратор, начальник відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації;

 

 1. Поділ та виділ, об’єднання нерухомого майна.
 2. Поділ та виділ нерухомого майна: виділ частки із майна, що є у спільній частковій власності; поділ майна, що є у спільній частковій власності; виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності; поділ майна, що є у спільній сумісній власності.
 3. Участь нотаріуса у процедурі державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна, створені у результаті поділу, виділу частки з об’єкта нерухомого майна або об’єднання об’єктів нерухомого майна: нотаріальне посвідчення договору про поділ нерухомого майна. Перелік документів та особливості нотаріального посвідчення договору.
 4. Перелік документів та особливості реєстрації права власності на нерухоме майно, що створюється шляхом поділу або об’єднання майна, що перебуває у спільній власності відповідно до:

— Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;

— Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. N 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;

— Постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. N 1141 “Порядок ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно”.

 1. Застосування у процедурі поділу, виділу частки з об’єкта нерухомого майна або об’єднання об’єктів нерухомого майна положень:

— ІНСТРУКЦІЇ про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затверджена  наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 року N 127 в редакції, що діє з 15.01.2019 р.

— ІНСТРУКЦІЇ щодо проведення поділу, виділу та розрахунку часток об’єктів нерухомого майна, затверджена  наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 18 червня 2007 року N 55, зареєстрована  в Міністерстві юстиції України 6 липня 2007 р. за N 774/14041 — визначає порядок проведення робіт з поділу, виділу та розрахунку часток житлових будинків, будівель, споруд, іншого нерухомого майна (далі — об’єкти нерухомого майна), крім земельних ділянок, та застосовується суб’єктами господарювання, які здійснюють технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна (далі — суб’єкти господарювання) при підготовці проектних документів щодо можливості проведення робіт з поділу, виділу та розрахунку часток об’єктів нерухомого майна.

— ЗАКОНУ УКРАЇНИ “Про регулювання містобудівної діяльності”

 1. Самочинне будівництво та поділ нерухомого майна.
 2. Особливості державної реєстрація права власності на земельну ділянку, що створюється шляхом поділу або об’єднання.
 3. Огляд судової практики з питань поділу, виділу частки з об’єкта нерухомого майна або об’єднання об’єктів нерухомого майна.

 

САУТЕНКО Н. В.- приватний нотаріус, автор чисельних публікацій у профільних виданнях, член Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату.

 

Учасникам семінару видається сертифікат

Вартість семінару:  2497 грн.

28 травня, початок о 10.00

Семінар відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Мечникова, 16 А (ст.м. «Кловська»)

Попередня  реєстрація  обов’язкова
 за тел:  (044) 222-72-37
              (099) 130-09-20